عوامل موثر در سایز مانتو فرم اداری کدام است ؟

 

 

 

پوشیدن یک مانتو فرم اداری که دارای یک سایز مناسب باشد از ضروریات انتخاب لباس فرم می باشد .

وقتی سایز مانتو فرم اداری مناسب نباشد قطعا تاثیر منفی بر ظاهر فرد خواهد داشت و نامناسب بودن ظاهر فرد در محل کار موجب عدم استقبال مناسب از وی خواهد شد .

سوالی که مطرح است این است که سایز مناسب مانتو فرم اداری کدام است ؟

آیا باید لباس فرمی که می پوشیم خیلی جذب و بدن نما باشد ؟ یا اینکه باید سایزی را انتخاب کنیم که راحت و آزاد باشد و بتوانیم در مدت های طولانی که در سره کار هستیم راحت باشیم ؟

در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت و راهکارهایی را برای انتخاب سایز مناسب مانتو فرم اداری در اختیارتان قرار می دهیم.

معمولا در هر محیط کار یک استاندارد برای پوشش لباس فرم وجود دارد که تمامی افراد شاغل در آن محیط باید از ان تبعیت کنند اما اشخاص و افرادی هم هستند که دارای سلایق متفاوتی می باشند و بنا به سلیقه خود سایز دلخواه خود را انتخاب می کنند مثلا افراد جوان تر از مانتو فرم هایی که جذب تر و تنگ تر هستند استفاده میکنند و افرادی که مسن تر هستند علاقه بیشتری به سایز های راحت تر و آزاد تر دارند و در انتخاب سایز خود راحتی و آزادی بیشتر را مورد توجه قرار می دهند در تعیین سایز مانتو فرم نباید دچار این اشتباه شد و سایز بزرگتر از سایز خود را انتخاب کرد و هر فرد باید سایز مناسب و متناسب با شکل ظاهری بدن خود را انتخاب کند چرا که سایز بزرگتر باعث بد دیده شدن و زشت دیده شدن مانتو فرم می شود و جذابیت و زیبایی لباس فرم از بین می رود .

بطور کلی عواملی که در تعیین سایز مانتو فرم اداری می توانند تاثیر گذار باشند عبارت اند از :

  1. میزان و درصد لاکرا و کش پارچه
  2. ضخامت و قطر پارچه
  3. میزان ودرصد آبرفت پارچه

میزان و در صد لاکرا و کش پارچه تاثیر مهمی بر روی سایز مانتو اداری فرم دارد زیرا که بر اثر کش آمدن پارچه اندازه آن بیشتر شده و خود باعث افزایش سایز خواهد شد پارچه هایی که دارای لاکرا هستند مزیت بیشتری نسبت به پارچه های بدون کش دارند زیراکه موجب می شوند که ایرادات سایز بدن گرفته شود و تن خور لباس فرم بهتر می شود علاوه بر این مزیت دارای ایراداتی هم هستند مثلا پارچه هایی که دارای لاکرا و کش هستند مخصوصا پارچه هایی که دوبر کش هستند یعنی هم از عرض و هم از طول دارای کش هستند بر اثر اتوکاری جمع می شوند مخصوصا در هنگام تولید و دوخت که بصورت زیاد پارچه اتو می شود باعث کوتاه شدن طول و عرض پارچه  می شود که این امر باعث کاهش سایز می شود.

ضخامت و قطر پارچه دقیقا تاثیری که روی سایز می گذارد بر عکس میزان و در صد کش پارچه است و هرچه قدر ضخامت پارچه بیشتر باشد سایز آن کاهش پیدا می کند و در سایزگیری حتما باید به این موارد توجه کافی شود که پس از سایزگیری با توجه به نوع و جنس پارچه سایز مناسب برای دوخت در نظر گرفته شود.

مورد بعدی که در سایز لباس فرم اهمیت دارد میزان آبرفت پارچه است که به مرور زمان و بر اثر شستشو پارچه اصطلاحا ابرفت پیدا کرده و باعث کاهش در سایز می شود.

در تولیدی باران مد تمامی موارد ذکر شده برای سایزگیری رعایت شده و تغییر نوع و جنس پارچه تاثیری در سایز دوخته شده ندارد که این امر حاصل سال ها تجربه در امر تولید یونیفرم اداری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *