مقالات

مانتو اداری در واقع یک لباس کار است که باید ویژ گیهای منحصر به فرد خود را داشته باشد و بتوان در محل کار از آن استفاده کرد علاوه بر مقاومت باید زیبایی مخصوص خود را داشته باشد که باعث جلب توجه مشتری گردد.
درانتخاب مانتو فرم در دو مورد باید دقت بیشتری صورت پذیرد تا دچار مشکل نشد ۱)جنس پارچه ۲)رنگ
جنس پارچه باید تا انجا که امکان دارد نازک و خنک باشد و کارمند در طی هشت الی دوازده ساعت که در محل کار است واز یونیفرم استفاده میکند باید راحت باشد و تمام توان خود را برای انجام کار صرف کند وبنابراین پارچه کرپ برای لباس فرم به هیچ وجه توصیه نمی شود٬ در مورد رنگ پارچه باید رنگی انتخاب شود و این نکته را در نظر داشته باشید که حداقل شش ماه این رنگ را باید در محل کار رویت کنید از این رو  رنگ مشکی به علت تاثیر روانی بر روی فرد و بوجود امدن افسردگی توصیه نمی شود.

خرید اینترنتی لباس فرم:

چند مورد که در زمان خرید مانتو فرم اداری باید دقت کرد:

تولید کننده بودن:علاوه بر اینکه هر خرید مانتو فرم شما از تولید کننده،باعث دوام کاری یک نفر در چرخه تولید لباس فرم خواهد شد،تولید کننده فرم با زیر نظر داشتن مواد اولیه ودوخت خود و نیز با نظارت اتحادیه پوشاک میتواند تضمین مناسبی برای شما چه در خصوص قیمت گذاری های تخصصی و چه در حوزه بهداشت و سلامت باشد.

یونیفرم های اداری :

امروزه پوشش اکثر شاغلان در محیط های اداری و آموزشی و موسسات و شرکتهای خصوصی یونیفرم و لباس فرم اداری یا کت و شلوار با رنگ های مناسب و هماهنگ با شئونات جامعه است، نکته ای که درباره یونیفرم و لباس فرم اداری وجود دارد اینکه تا حدودی با پوشش اسلامی مطابقت دارد.
یونیفرم و مانتو فرم اداری کارکنان زن نیزباید مطابق عرف جامعه اسلامی باشد تا هم منزلت و جایگاه بانوان عزیز را در جامعه حفظ و حراست کند و هم به لباس فرم جنبه اداری و کاری بخشد.  این امر خوشبختانه رفته رفته در کشور ما چند سالی است که در حال شکل گرفتن است و با گذشت زمان جلوه عملی تر و نمایان تری را به خود خواهد دید.
مانتو فرم اداری و لباس اداری با وجود اینکه بیشتر به عنوان لباس کار از آن استفاده می شود ولی تاثیر زیادی در شکل و ظاهر فرد می گذارد و اگر مطابق با استانداردهای روز انتخاب نشود دچار مشکلاتی برای پرسنل خواهد شد ونتیجه عکس به همراه خواهد داشت وراندمان کاری پرسنل را بجای بالا بردن پایین می آورد بطور مثال در یکی از موارد یک شرکت بی تجربه در امر تولید لباس فرم به جای استفاده از پارچه با کیفیت و مناسب از یک پارچه بی کیفیت و ناشناخته چینی استفاده کرده که باعث جوش زدن و دون دون شدن بدن افراد میشده که این امر باعث افت شدید راندمان کاری ان شرکت شده و بعد از گذشت ماهها تازه متوجه نامرغوب بودن لباس فرم شدند.

مانتو و شلوار اداري برای محیط کار:

برای انتخاب یونیفرم اداری و مانتو فرم اداری با وجود اینکه در بیشتر موارد شرکتها از مدلهای متنوع استفاده می کنند برای انتخاب مدل باید دقت بیشتری کرد و بهترین مدل با توجه به نوع کار و موقعییت شغل و محل شغل به عمل آورد.

به مانتو فرم اداری و شلوار با كيفيت توجه كنيد:

مانتو های اداری که دارای لایی می باشند از نظر کیفیت به مراتب بهتر می باشند البته لایی باید با دستگاه مخصوص پرس که فیوزینگ نامیده می شودچسبیده شود و در کارگاههای کوچک که توان خرید این دستگاه را ندارند با اتو چسبانده می شود که پس از چند بار شستشو کنده می شود.

لباس فرم آقایان:

متاسفانه ویا خوشبختانه تنوع لباس فرم آقایان بر خلاف خانمها بسیار کم است وبیشتر مدلها ساده می باشد و برای فرم اقایان پیراهن و شلوار  و یا کت و شلوار استفاده می شود.

چند ویژگی مهم که یک لباس فرم مرغوب باید دارا باشد:

لباس فرم اداری مرغوب باید این ویژگی هارا داشته باشد: 1)خنک باشد 2)پارچه مورد استفاده نازک و سبک باشدو نوع رنگ شدن ان به گونه ای باشد که بر اثر شستشو رنگ ندهد.3)جنس پارچه استفاده شده از الیاف طبیعی باشد و از پلاستیک نباشد یا تا حد امکان پلی استر و پلاستیک کمتری استفاده شده باشد .4)دوخت مناسب و برش پارچه متناسب با الگو های بروز وجدید باشد تا حس راحتی بیشتری به فرد بدهد.5)استفاده از لاکرا یا کش در پارچه توصیه می گردد چون حس بهتری می دهد و از نظر تن خور کار مناسب تر می باشد. 6)استفاده از خرجکار با کیفیت مانند لایی با دوام و دکمه های فلزی بجای دکمه های پلاستیکی و رنگ شده که رنگ ندهد. 7)استفاده از پس دوزی در آستین و پیش کار بجای زانفیکس زیرا زانفیکس بر اثر شستشو باز می شود.

جنس پارچه مانتو وشلوار اداری خانم ها :

پارچه مورد استفاده برای لباس فرم خانم ها باید چه ویژگی داشته باشد ؟  و آیا همان پارچه ای که در فصل تابستان استفاده می شود مناسب فصل سرما نیز هست ؟ در پاسخ به پرسش باید گفت خیر این اشتباه است که در فصل تابستان همان پارچه ای که در تابستان استفاده می سود را مورد استفاده قرار داد زیرا در تابستان هوا گرم است وتا انجا که می شود باید لباس نازک و خنک بر تن داشت و مسلما لباس قطور و کلفت زمستان باعث رنجش و اذیت کارمند می شود.

پارچه کرپ:

استفاده از پارچه کرپ یک اشتباه بزرگ است که بیشتر تولیدی های کوچک به دلیل نداشتن اطلاع و عدم آگاهی در انتخاب پارچه دچار این اشتباه می شوند واغلب بخاطر استفاده از پارچه های نازک و بی کیفیت فیونا که یک پارچه درچه 3 چین می باشد و بعد از شستشو دون دون شده و از بین می رود از پارچه های کرپ استفاده می کنند و تصور بر این است که چون پارچه کرپ قطور تر است مقاومت بیشتری دارد و دون دون نمی شود باید گفته شود که بله درست است پارچه کرپ چون قطور تر است مقاومت بیشتری دارد اما درانتخاب پارچه لباس فرم مقاومت تنها یک عامل از عوامل متعدد است و این نکته را باید در نظر داشته باشیم که کارمندی که از لباس فرم استفاده می کند حدود 12 الی 14 ساعت این لباس را بر تن دارد و در زمان فعالیت و کار کردن بدن وی گرما تولید می کند و این امر باعث با لا رفتن درجه حرارت بدن و اذیت و آزار کارمند می شود تا جایی که دیگر نمی تواند از آن لباس فرم استفاده کند.

استفاده از لایی چسب در لباس فرم اداری بانوان :

لباس فرم اداری با کیفیت لباس فرمی است که از پارچه و خرجکار با کیفیتی تهیه شده باشد استفاده از لایی بشرطی که درست استفاده شده باشد به مراتب بهتر و مناسب تر از آستر می باشد زیرا زمانی که لایی چسب استفاده میشود بعلت چسبیدن لایی به تمامی جلوی پارچه پارچه بهتر مسلح می شود و مقاومتش بالا می رود اما آستر فقط دوخته می شود و فقط در مناطقی که دوخته شده با پارچه در ارتباط است و اون مقاومتی را که لایی  به پارچه می دهد آستر نمی دهد.

استفاده از فیوزینگ در چسباندن لایی:

فیوزینگ یک دستگاه نسبتا بزرگ و گرانی است که کارش تنها چسباندن لایی به پارچه می باشد نحوه کار آن نیز به این صورت است که با استفاده از گرمای بالا و فشار زیاد لایی را به پارچه پرس کرده و به هیچ وجه ذرات ریز هوا بین پارچه و لایی ایجاد نمی شود و این امر باعث می شود که به مرور زمان لایی چسبیده شده چین نخورد وچروک نشود. استفاده از فیوزینگ برای چسباندن لایی یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است اما در کارگاه های کوچک بدلیل عدم تجربه و اطلاعات لایی را با اتو بخار می چسبانند و بعد از مدتی بدلیل خراب شدن لایی از لایی استفاده نکرده و رو به سمت آستر می اورند که خود اشتباهی دیگر است.

پس دوز کردن مانتو :

از جمله موارد دیگر در یک مانتو شیک و با کیفیت استفاده از پس دوز بجای زانفیکس است زانفیکس یک چسب نازک است که جای دوخت استفاده می شود ودر دنیا منسوخ شده است ولی فقط در ایران و در مانتو های بی کیفیت دیده میشود زیرا چرخ پسدوز یک چرخ نسبتا گران است که کارگاهای کوچک توان خریدش را ندارند.
recep çalışkan sar覺yer evden eve nakliyat