مقالات

بازدید کننده عزیز ضمن تشکر از شما بعلت بازدید ازاین سایت به اطلاع شما می رسانیم که تمامی مطالب این سایت در کنسول سرچ گوگل(google console) به ثبت رسیده وچنانچه از محتویات این سایت در سایت های دیگر استفاده شود گوگل امتیاز منفی به آن سایت داده که موجب کاهش رتبه آن سایت می شود لذا خواهشمندیم اکیدا از مطالب این سایت که حاصل  چندین سال تلاش گروه تولیدی باران مد می باشد کپی برداری نفرمایید.

درانتخاب مانتو فرم در دو مورد باید دقت بیشتری صورت پذیرد تا دچار مشکل نشد ۱)جنس پارچه ۲)رنگ
جنس پارچه باید تا انجا که امکان دارد نازک و خنک باشد و کارمند در طی هشت الی دوازده ساعت که در محل کار است واز یونیفرم استفاده میکند باید راحت باشد و تمام توان خود را برای انجام کار صرف کند وبنابراین پارچه کرپ برای لباس فرم به هیچ وجه توصیه نمی شود٬ در مورد رنگ پارچه باید رنگی انتخاب شود و این نکته را در نظر داشته باشید که حداقل شش ماه این رنگ را باید در محل کار رویت کنید از این رو  رنگ مشکی به علت تاثیر روانی بر روی فرد و بوجود امدن افسردگی توصیه نمی شود.

چند مورد که در زمان خرید مانتو فرم اداری باید دقت کرد:

تولید کننده بودن:علاوه بر اینکه هر خرید مانتو فرم شما از تولید کننده،باعث دوام کاری یک نفر در چرخه تولید لباس فرم خواهد شد،تولید کننده فرم با زیر نظر داشتن مواد اولیه ودوخت خود و نیز با نظارت اتحادیه پوشاک میتواند تضمین مناسبی برای شما چه در خصوص قیمت گذاری های تخصصی و چه در حوزه بهداشت و سلامت باشد.

یونیفرم های اداری :

امروزه پوشش اکثر شاغلان در محیط های اداری و آموزشی و موسسات و شرکتهای خصوصی یونیفرم و لباس فرم اداری یا کت و شلوار با رنگ های مناسب و هماهنگ با شئونات جامعه است، نکته ای که درباره یونیفرم و لباس فرم اداری وجود دارد اینکه تا حدودی با پوشش اسلامی مطابقت دارد.
یونیفرم و مانتو فرم اداری کارکنان زن نیزباید مطابق عرف جامعه اسلامی باشد تا هم منزلت و جایگاه بانوان عزیز را در جامعه حفظ و حراست کند و هم به لباس فرم جنبه اداری و کاری بخشد.  این امر خوشبختانه رفته رفته در کشور ما چند سالی است که در حال شکل گرفتن است و با گذشت زمان جلوه عملی تر و نمایان تری را به خود خواهد دید.
مانتو فرم اداری و لباس اداری با وجود اینکه بیشتر به عنوان لباس کار از آن استفاده می شود ولی تاثیر زیادی در شکل و ظاهر فرد می گذارد و اگر مطابق با استانداردهای روز انتخاب نشود دچار مشکلاتی برای پرسنل خواهد شد ونتیجه عکس به همراه خواهد داشت وراندمان کاری پرسنل را بجای بالا بردن پایین می آورد بطور مثال در یکی از موارد یک شرکت بی تجربه در امر تولید لباس فرم به جای استفاده از پارچه با کیفیت و مناسب از یک پارچه بی کیفیت و ناشناخته چینی استفاده کرده که باعث جوش زدن و دون دون شدن بدن افراد میشده که این امر باعث افت شدید راندمان کاری ان شرکت شده و بعد از گذشت ماهها تازه متوجه نامرغوب بودن لباس فرم شدند.

مانتو و شلوار اداري برای محیط کار:

برای انتخاب یونیفرم اداری و مانتو فرم اداری با وجود اینکه در بیشتر موارد شرکتها از مدلهای متنوع استفاده می کنند برای انتخاب مدل باید دقت بیشتری کرد و بهترین مدل با توجه به نوع کار و موقعییت شغل و محل شغل به عمل آورد.

به مانتو فرم اداری و شلوار با كيفيت توجه كنيد:

مانتو های اداری که دارای لایی می باشند از نظر کیفیت به مراتب بهتر می باشند البته لایی باید با دستگاه مخصوص پرس که فیوزینگ نامیده می شودچسبیده شود و در کارگاههای کوچک که توان خرید این دستگاه را ندارند با اتو چسبانده می شود که پس از چند بار شستشو کنده می شود.

لباس فرم آقایان:

متاسفانه ویا خوشبختانه تنوع لباس فرم آقایان بر خلاف خانمها بسیار کم است وبیشتر مدلها ساده می باشد و برای فرم اقایان پیراهن و شلوار  و یا کت و شلوار استفاده می شود.

چند ویژگی مهم که یک لباس فرم مرغوب باید دارا باشد:

لباس فرم اداری مرغوب باید این ویژگی هارا داشته باشد: 1)خنک باشد 2)پارچه مورد استفاده نازک و سبک باشدو نوع رنگ شدن ان به گونه ای باشد که بر اثر شستشو رنگ ندهد.3)جنس پارچه استفاده شده از الیاف طبیعی باشد و از پلاستیک نباشد یا تا حد امکان پلی استر و پلاستیک کمتری استفاده شده باشد .4)دوخت مناسب و برش پارچه متناسب با الگو های بروز وجدید باشد تا حس راحتی بیشتری به فرد بدهد.5)استفاده از لاکرا یا کش در پارچه توصیه می گردد چون حس بهتری می دهد و از نظر تن خور کار مناسب تر می باشد. 6)استفاده از خرجکار با کیفیت مانند لایی با دوام و دکمه های فلزی بجای دکمه های پلاستیکی و رنگ شده که رنگ ندهد. 7)استفاده از پس دوزی در آستین و پیش کار بجای زانفیکس زیرا زانفیکس بر اثر شستشو باز می شود.

جنس پارچه مانتو وشلوار اداری خانم ها :

پارچه مورد استفاده برای لباس فرم خانم ها باید چه ویژگی داشته باشد ؟  و آیا همان پارچه ای که در فصل تابستان استفاده می شود مناسب فصل سرما نیز هست ؟ در پاسخ به پرسش باید گفت خیر این اشتباه است که در فصل تابستان همان پارچه ای که در تابستان استفاده می سود را مورد استفاده قرار داد زیرا در تابستان هوا گرم است وتا انجا که می شود باید لباس نازک و خنک بر تن داشت و مسلما لباس قطور و کلفت زمستان باعث رنجش و اذیت کارمند می شود.

پارچه کرپ:

استفاده از پارچه کرپ یک اشتباه بزرگ است که بیشتر تولیدی های کوچک به دلیل نداشتن اطلاع و عدم آگاهی در انتخاب پارچه دچار این اشتباه می شوند واغلب بخاطر استفاده از پارچه های نازک و بی کیفیت فیونا که یک پارچه درچه 3 چین می باشد و بعد از شستشو دون دون شده و از بین می رود از پارچه های کرپ استفاده می کنند و تصور بر این است که چون پارچه کرپ قطور تر است مقاومت بیشتری دارد و دون دون نمی شود باید گفته شود که بله درست است پارچه کرپ چون قطور تر است مقاومت بیشتری دارد اما درانتخاب پارچه لباس فرم مقاومت تنها یک عامل از عوامل متعدد است و این نکته را باید در نظر داشته باشیم که کارمندی که از لباس فرم استفاده می کند حدود 12 الی 14 ساعت این لباس را بر تن دارد و در زمان فعالیت و کار کردن بدن وی گرما تولید می کند و این امر باعث با لا رفتن درجه حرارت بدن و اذیت و آزار کارمند می شود تا جایی که دیگر نمی تواند از آن لباس فرم استفاده کند.

استفاده از لایی چسب در لباس فرم اداری بانوان :

لباس فرم اداری با کیفیت لباس فرمی است که از پارچه و خرجکار با کیفیتی تهیه شده باشد استفاده از لایی بشرطی که درست استفاده شده باشد به مراتب بهتر و مناسب تر از آستر می باشد زیرا زمانی که لایی چسب استفاده میشود بعلت چسبیدن لایی به تمامی جلوی پارچه پارچه بهتر مسلح می شود و مقاومتش بالا می رود اما آستر فقط دوخته می شود و فقط در مناطقی که دوخته شده با پارچه در ارتباط است و اون مقاومتی را که لایی  به پارچه می دهد آستر نمی دهد.

استفاده از فیوزینگ در چسباندن لایی:

فیوزینگ یک دستگاه نسبتا بزرگ و گرانی است که کارش تنها چسباندن لایی به پارچه می باشد نحوه کار آن نیز به این صورت است که با استفاده از گرمای بالا و فشار زیاد لایی را به پارچه پرس کرده و به هیچ وجه ذرات ریز هوا بین پارچه و لایی ایجاد نمی شود و این امر باعث می شود که به مرور زمان لایی چسبیده شده چین نخورد وچروک نشود. استفاده از فیوزینگ برای چسباندن لایی یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است اما در کارگاه های کوچک بدلیل عدم تجربه و اطلاعات لایی را با اتو بخار می چسبانند و بعد از مدتی بدلیل خراب شدن لایی از لایی استفاده نکرده و رو به سمت آستر می اورند که خود اشتباهی دیگر است.

پس دوز کردن مانتو :

از جمله موارد دیگر در یک مانتو شیک و با کیفیت استفاده از پس دوز بجای زانفیکس است زانفیکس یک چسب نازک است که جای دوخت استفاده می شود ودر دنیا منسوخ شده است ولی فقط در ایران و در مانتو های بی کیفیت دیده میشود زیرا چرخ پسدوز یک چرخ نسبتا گران است که کارگاهای کوچک توان خریدش را ندارند.

 چرا باید لباس فرم داشته باشیم؟

سال های زیادی نیست که جنبه جدیدی از معرفی کالا و خدمات و سرویس ها و حتی افراد در دنیا به وجود آمده است ،درنشان دادن خدمات بدون شک تبلیغات بخش جدا نشدنی از موفقیت در امر کسب و کار است وداشتن یک لباس فرم شیک و ایده آل به سبب تبلیغات عینی نقش مثبتی در موفقیت دارد.

بعنوان مثال زمانی که شما بعنوان مشتری قصد خرید بلیط هواپیما از یک آژانس هواپیمایی رادارید زمانی که وارد دفتر یک آژانس هواپیمایی می شوید وملاحظه می کنید که پرسنل آژانس هواپیمایی دارای یک لباس فرم شیک و متحدالشکلی هستند حداقل اتفاقی که برای شما می افتد این است که آن آژانس هواپیمایی در ذهن شما باقی می ماند ودر خرید های بعدی شما ابتدا به انجا رجوع خواهید کرد.

چگونه می توانیم بهترین لباس فرم را برای خود داشته باشیم؟

موارد زیادی در انتخاب یونیفرم اداری وجود دارد که هر کدام در مورد خاصی موثر است اما بهترین انتخاب در مورد یونیفرم اداری آن یونیفرمی است که رنگ لوگو در آن بکار رفته باشد و یک تطابقی با رنگ سازمانی داشته باشد. در انتخاب یونیفرم نباید بیش از حد حساس بود زیرا حساسیت بیش از حد نتیجه معکوسی دارد و بهترین تصمیم گیرنده مدیر عامل یا مدیر مجموعه می تواند باشد و اگر انتخاب به کارمندان سپرده شود با توجه به سلایق مختلف عملا به یک انتخاب واحد نخواهد رسید و نظر سنجی در این مورد کاملا اشتباه است.

چه عواملی تعیین کننده قیمت لباس فرم اداری می باشد؟

عوامل متعددی در قیمت لباس فرم اداری نقش دارد اما بطور کلی قیمت لباس فرم اداری به سه چیز بستگی دارد: اول جنس و کیفیت پارچه مورد استفاده  ،  دوم دوخت و نوع دوخت که می تواند شخصی دوزی یا سری دوزی باشد و سوم خرجکار استفاده شده شامل استر و گان و لایی ونخ ودگمه

در شرکت باران مد از چه روشی برای تولید مانتو اداری استفاده می شود؟

سعی نمودیم که از بهترین و بروز ترین دستگاه ها برای طراحی والگو سازی و دوخت با کیفیت بهره ببریم. شرکت باران مد نیروهای متخصص زیادی در حوزه فعالیت خود دارد و از ابزار های زیر استفاده میکند که عبارتند از:
1_ استفاده از فیوزینگ برای چسباندن لایی
2_استفاده از پلت برای طراحی و الگوسازی
3_استفاده از چرخ های تمام کامپیوتری راسته دوز A4
4_استفاده از مادگی صنعتی تمام اتومات چشمی
5_استفاده از اتو های بخار مخزن دار گازی
6_استفاده از طاقه پهن کن اتوماتیک
7_استفاده از میز اتو مکش پر قدرت ویشی

آیا شرکت شما در محدوده طرح ترافیک یا محدوده زوج و فرد قرار دارد؟

خیر منطقه ای که ما هستیم زوج و فرد نیست و دارای دسترسی مناسبی هست

آیا این امکان وجود دارد من طرحی را از بین طراحان لباس فرم اداری انتخاب کنم و شما آن را برای من بدوزید ؟

بله امکانش هست به شرطی که آن طرح دارای حق مالکیت معنوی نباشد و اگر به ثبت رسیده باشد اجازه طراح ان مدل لازم و ضرروری است.
recep çalışkan sar覺yer evden eve nakliyat